Děti neznají křížovky!!!

Na letošní jarní prázdniny jsem svým dětem připravila matematické křížovky. Mým cílem bylo hlavně to, aby si páťáci k blížícím se přijímacím zkouškám na osmileté gymnázium procvičili sčítání a odčítání. A aby je to bavilo.

Křížovky jsem dala pěti dětem ve věku od 8, 10, 11, 13 a 14 let.

A jak to šlo? Překvapivě jsem zjistila, že…

  • Děti nemají napočítáno dostatečné množství příkladů. Dělá jim problémy sčítání a odčítání nejen do 1000, ale dokonce i do 50 a do 20. Toto jsem věděla, protože naše děti doučuji matematiku, aby zvládli přijímací zkoušky na víceleté gymnázium. Proto jsem vlastně vytvořila matematické křížovky.
  • Děti neznají křížovky! Když jsem jim křížovky rozdala, vůbec netušily, co s tím mají dělat. Musela jsem jim vysvětlit systém křížovek, jak se jednotlivá políčka křížovky kříží horizontálně a vertikálně a jak všechno musí sedět.
  • Děti se hned vzdávají! „Mě to tady nevychází, tak to je špatné zadání“. To je to první, co je napadlo. Ne, že by někde udělaly chybu. Prostě je špatné zadání.
  • Děti nerady něco opravují. Takže když udělaly chybu, a dokonce na ní přišly (a já je přesvědčila, že chyba není v zadání, ale v jejich chybném řešení), nechtělo se jim to škrtat, přepočítávat, gumovat a opravovat. To se radši vzdají.

Ale… Také jsem zjistila, že křížovky všechny děti baví. Když přijdou na to, jak je luštit, na co si dávat pozor, tak u nich i vydrží 😊.

A proto je posílám i Vám. Třeba máte děti školou povinné, které si rády procvičí sčítání a odčítání. Třeba díky tomu objeví dokonalost křížovek. Třeba je budou bavit tak, že je občas vymění za hry na mobilu 😊.

Stáhnete si je ZDARMA tady 😊.

A pokud mi pak budete chtít napsat, jak moje matematické křížovky děti bavily nebo nebavily, budu moc ráda.

Přeji Vám krásný únor,

Katka

Znají Vaše děti (matematické) křížovky?